top of page
Пошук

Театр жорстокості.


Театральну концепцію «театр жорстокості» розробив французький письменник, поет, драматург актор театру та кіно, художник, кіносценарист, режисер і теоретик театру Антонен Арто.

Якщо загально аналізувати цю концепцію, то це не

жорстокість у прямому її значенні. Жорстокість за Арто мистецтвознавці трактують, як строгість дотримань догм нової ідеї, що передбачала перформативність. Тобто слово має діяти на сцені. На думку драматурга, саме поняття «перформанс» зародилось у Балтійському театрі, що відноситься до східної культури. Відповідно, саме вони вперше почали звільнятись від сліпої реалізації слова на сцені. Розрізнивши слово, як унікальну одиницю, формується фізична мова тіла, що спричиняє вбивство звичної до академічного театру логіки. Також ламаються стосунки глядача та актора. Вперше похитнулась константа, що актор - активне начало театру, а глядач пасивне. Перш за все цьому слугувало нове бачення облаштування театру. Глядач мав розташовуватисть у центрі на рухомих по колу стільцях, а актор - навколо. У ключові моменти, актор мав займати центральне положення мізансцени та наближатись до глядача, що підсвідомо надавало нового статусу глядачеві.

Отже, якщо взяти до уваги вище сформовану концепцію «жорстокого театру», то дійсно жорстким стає лише відбір акторів, адже концепція передбачає особливий тип існування на сцені, що включає фізичну реальну взаємодію одне з одним. Та жорсткість до глядача, адже його поміщають у складні умови існування театру.

До речі, цієї неділі, 26 січня, будемо грати перформативну виставу "ВІРОГІДНОСТІ", в якій домінуючою є саме дія. А роль слова переосмислена.

Квитки можна придбати в розділі "Афіша"

 
 
 

Comments


bottom of page