Психологічний театр.
- Theater Veritas
- 22 січ.
- Читати 2 хв

❓️Так-так, існує багато різних типів театрів: драматичний, постдраматичний, метафоричний, символічний, психологічний тощо. Сьогодні поговоримо про останній. Адже більшість вистав, які ви можете побачити в театральних залах України сьогодні, зроблені саме за принципом психологічного театру.
❓️Це поняття виникло на початку ХХ століття. В цей період розквіту у світі науки набувала психологія. Проте, як не дивно, театр не почав наслідувати відомих науковців в цій сфері на той час. Він йшов своїм шляхом і розвивав вивчення внутрішніх ментальних процесів людини паралельно із наукою. Театральні діячі Європи зацікавились вивчення причинно-наслідкових зв'язків в поведінці людини, її почуттями та емоціями. Не можна сказати, що до початку періоду психологічного театру, на сцені неможна було побачити переживань персонажів. Звичайно, це було присутнє. Однак, більше уваги приділялось не внутрішньому аналізу, а зовнішньому копіюванню реальності. Ілюстрації життя, так би мовити. Однак поява фото та перші спроби фільмування змусили театр переглянути об’єкт свого дослідження. Хоча, треба сказати, що вплив появи кінематографу на театр заслуговує окремого допису. Внаслідок зміщення акцентів переосмислення потребувало і існування актора на сцені. Так почали з'являтись перші школи акторської майстерності, які базувались на принципах органічної, природньої поведінки на сцені, де немає місця перебільшенням. Драматургія також дещо змінилась. Більше уваги автори стали приділяти внутрішнім змінам персонажів, їх стосункам одне з одним, а не епічним подіям.
❓️Такий тип театру набув шаленої популярності, якою користується і досі. Адже бачити на сцені реальних людей, проживати з ними емоції та впізнавати себе чи своїх близьких в героях на сцені – це надзвичайно важлива частина діалогу між театром та глядачем.
🥰В театр «VERITAS» також є вистави, створені за принципом психологічного театру. Наприклад, іронічна комедія «Готель «Portal’», романтична комедія «Божевільний із дому навпроти», вистава-інсайт «Пропащі», «Ток-шоу». Комедія про пекло., неоднозначна комедія «Емігранти», комедія «Обережно з бажаннями». Що із цього бачили?
Comments